Pult centralizovanej ochrany

Moja bakalárska práca.

Tento projekt je moja bakalárska práca. Cieľom bolo vytvorenie pultu centralizovanej ochrany. Jedná sa o softvér, prostredníctvom ktorého sú prijímané rôzne udalosti a stavy odosielané z elektrických zabezpečovacích systémov. Používatelia majú možnosť spracúvať a obsluhovať uvedené udalosti ako aj pridávať servery, objekty, koncové zariadenia, skupiny a zóny. Tiež majú možnosť pridávať a editovať jednotlivých používateľov vrátane ich práv. Projekt bol rozdelený do troch častí:

1. Aplikácia servera

Cieľom aplikácie servera je zabezpečiť komunikáciu s elektrickými zabezpečovacími systémami pomocou protokolu SIA. Prijaté udalosti sa následne odosielajú do aplikácie API. Použitý programovací jazyk je C++.

2. Aplikácia API

Aplikácia API sprostredkováva všetky informácie o aktuálnom stave a nastaveniach PCO. Stará sa o autentifikáciu a autorizáciu, aby mali prístup k údajom len poverené osoby. Slúži aj na zapisovanie nových udalostí a nastavení. Pre okamžité ohlásenie novej udalosti používa WebSockety. Je naprogramovaná v C++ a je pripojená na databázu PostgreSQL.

3. Aplikácia klienta

Táto aplikácia slúži na obsluhu pultu centralizovanej ochrany. Je pripojená na aplikáciu API, s ktorou komunikuje a pomocou ktorej je okamžite informovaná o nových udalostiach. Bola vyvíjaná v Reacte, kde som použil komponenty z Material UI.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *