KuskoSoft

Cesty boli tŕnisté, hlavne lenivé. Ale konečne som dospel k smerovaniu KuskoSoftu. Ako to celé vzniklo? Aké mám plány? Pokúsim sa vám to zhrnúť celé od začiatku.

Datoval sa rok 2015 a ja som sa pustil do vývoju GUI aplikácií vo frameworku Qt. Povedal som si, že začnem s vývojom nejakej hry a tak sa aj stalo. Išlo o hru War.

Keď som ju dokončil bol som plný elánu, preto som sa rozhodol zverejniť ju na platforme GooglePlay. A tu nastal čas pre tvorbu vlastnej "značky". Chcel som niečo jedinečné. Akosi ma napadlo meno z jednej rozprávky Kuzco. Tak som ho trošku poslovenčil a vznikol Kusko. Vzhľadom na to, že sa zameriavam na tvorbu softvéru, tak som šupnul k tomu soft a vznikol KuskoSoft. Po nahratí hry na GooglePlay, nastal čas na tvorbu vlastnej stránky, kde by som prezentoval túto hru a následne aj ďalšie aplikácie. Spravil som ju v redakčnom systéme WordPress. Postupne som nahral na GooglePlay aj ďalšie aplikácie a následne rozšíril stránku. Avšak po čas som s tým skončil. Vymazal aplikácie a aj stránku z dôvodu, že to nebolo na úrovni ako som očakával a celé to bolo zle rozvrhnuté. Aplikácie sa mi neoplatilo aktualizovať, lebo celý kód bol síce funkčný, ale nebol dobre optimalizovaný a bolo by ho treba celý prepísať.

Po tomto všetkom som sa uklonil trošku k hardvérovým veciam. Začal som sa zabávať s STM32, tvorbou vlastnej embedded distribúcie postavenej na Linuxe, až som dospel k vlastnému systému.

V poslednej dobe som sa začal viac zaoberať frontendom. Preto som sa rozhodol opäť založiť stránku. Postavil som ju na BoltCMS, aby som mal o backend vystarané a celý frontend som si navrhol sám. Nakoniec som ju ale premigroval na WordPress. Cieľom bolo zhrnúť a popísať doterajšie projekty a zároveň realizovať blog. Popri tomto by som sa chcel venovať internetu vecí, ktoré rozoberiem neskôr v nejakom tom článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *